OKULUMUZ HAKKINDA VELİ GÖRÜŞLERİ

Okulumuz velileri tarafından yazılan ouklumuz ile ilgili görüş ve öneriler.

 

2007-2008 eğitim öğretim yılından beri iki oğlum Doğukan Ceylan ve Batıkan Ceylan TED Özel Isparta Koleji’nin anasınıfından itibaren öğrencisi olarak bu kuruma devam etmektedirler. Yabancı dille eğitim veren bir Anadolu lisesinden mezun olan bir veli olarak TED Özel Isparta Koleji günümüzde olmazsa olmaz hayati önem taşıyan İngilizce eğitimi konusundaki yetkinliğini gerek öğretmenlerimizin konuyla ilgili hassas ve özverili yaklaşımları, gerek müfredattaki eğitim materyallerinin kalitesi ve gerekse İngilizcenin öğrencilerin sosyal faaliyetlerine adaptasyonu açısından tartışılmaz buluyorum. Bu sene yapmış olduğumuz yurtdışı seyahatinde biri 6. biri 5. Sınıfa geçmiş olan iki oğlumun restoranlarda, tren istasyonları ve alışveriş merkezlerinde yetkililerle İngilizce olarak meramlarını anlatabilme ve işlerini görebilme yeteneklerini görmek ayrıca bu kurumun İngilizce eğitimine güvenmekte haklı olduğumu bir kez daha ortaya çıkardı ve eşimi de beni de gururlandırdı. TED Özel Isparta Koleji’ne bir kez daha bu yetkin İngilizce eğitiminden dolayı müteşekkiriz.

Doç. Dr. BERİT GÖKÇE CEYLAN

 

TED Isparta Koleji 12.sınıf öğrencisi olan torunum BİLGE SÜLDÜR geçen mayıs ayında önemli bir bilim merkezi olan ve İsviçre’de bulunana CERN ‘e öğretmenleri ile birlikte gitme ayrıcalığını yaşadı. Torunumun aktardığına göre burada onlarla ilgilenen yetkililer bilim merkezinin yapısı ve sistemin nasıl işlediği ile ilgili yapacakları bilgi aktarımının İngilizce olacağını ve bir tercüman isteyip istemediklerini sormuşlar. Torunumla birlikte giden öğrenci grubundan hiç kimse buna gerek olmadığını söylenenleri anlayabileceklerini belirtmiş. Ve orada tanıtım süresince yetkilinin aktardıklarını can kulağıyla dinleyip hiçbir sorun yaşamadan anlayabilmişler. Bunu torunum kendine güvenen sesiyle bana anlattığı anda onunla nasıl gurur duydum bilemezsiniz. Torunum ve onunla birlikte oraya gitmiş tüm öğrencilerimizin bu başarısının altındaki TED vizyonunu ve İngilizce eğitimindeki başarılarını ne kadar övsem azdır. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum. Saygılarımla..

ATTİLLA SÜLDÜR 12.Sınıf Velisi

 

TED Isparta koleji 11.sınıf öğrencisi olan oğlum Efe Kurt tam bir basketbol fanatiği ve bu alanda kendini iyi yetiştirmeye çalışıyor. Bazen bilgisi ve terminolojisiyle beni bile alt ettiğini söylemeden geçemeyeceğim. Bunun altında yatan en önemli etken gururla söylüyorum ki oğlum son zamanlarda basketbol ligini NBA’ın İngilizce yayınından birebir takip ediyor ve bunu ülkemizdeki basketbol ligiyle sentezleyebiliyor. Bunu ona sağlayan İngilizceye hâkimiyeti, bu güven ile eksiklerini tamamlamak ve gün geçtikçe daha yetkinleşme çabası. Eşim ve ben oğlumuz için burayı tercih etmiş olmanın haklı gururunu yaşayan birer veliyiz. TED Isparta Koleji öğretmenlerine verdikleri emekleri için ne kadar teşekkür etsek azdır.

FATİH KURT 11.sınıf velisi

 

Ben TED Isparta Koleji 7. sınıf öğrencisi Naz Doğuç’un annesi Duygu Doğuç. Kızımızın okulda aldığı İngilizce eğitimini pratik hayatına dahil edebilmiş olduğunu görmek anne baba olarak bizleri çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Geçen sene yaptığımız yurtdışı seyahatinde, alışveriş esnasında ya da müzelerde Naz'ın kendini rahatlıkla ifade edebildiğini gördük, ardından İngilizce derslerinden ne kadar keyif aldığını ve ilişkili her türlü etkinliği mutlulukla yaptığını gözlemledik. Beraber dinlediğimiz İngilizce şarkıları kolaylıkla anladığını ve söylediğini gözlemledik ve internet üzerinden edindiği mektup arkadaşlarıyla diyalogları, yazışabilmesi bize gösterdi ki İngilizce, kızımızın hayatında okuldaki dersten öte ikinci bir dil, bir iletişim aracı olarak yerini almış. Bu gelişim, şüphesiz TED Isparta Koleji İngilizce öğretmenleri ve öğretim sisteminin emeğinin sonucudur. Sizlere teşekkürlerimi sunar, iyi çalışmalar dilerim...

DUYGU DOĞUÇ

 

TED Isparta koleji lise bölümünde okuyan Tuana Köse ve ilköğretim bölümünde okuyan Hasan Emin Köse’nin annesiyim. Bu yaz gittiğimiz Paris gezisinde şu ana kadar aldıkları İngilizce bilgileriyle kendilerini ifade edebilmelerini ve ihtiyaçlarını karşılayabiliyor olduklarını görmek hem beni hem de eşimi çok mutlu etti. Çocuklarımız için doğru bir seçim yapmış olmanın haklı huzurunu ve gururunu hissettik. Çocuklarımızın üzerinde emeği olan tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim.

ESRA KÖSE

 

Kızımız Sevin 9. Sınıf öğrencisi ve TED Isparta Kolejine 6. Sınıfta geldi. Okula başladığında İngilizce seviyesinin eski kayıtlı öğrencilere yetişmesi konusunda tereddüt içerisindeydik ancak 2 yıl boyunca büyük başarı gösterdi. Biz Batı Trakya’dan gelen bir Türk ailesiyiz ve aramıza da yabancı akrabalar katıldı. Teyzemin oğlunun eşi yabancı ve bu yaz bir araya gelme fırsatı yakaladık. Bizler İngilizce konuşabiliyoruz ancak Sevin’in akıcılığıyla, aksanıyla ve kurduğu cümleleriyle bizlerden daha iyi olduğunu keşfettik. Yabancı gelinimizle bizim aramızdaki iletişimi sağlayan genelde kendisi oldu. Okulumuzun İngilizce kadrosuna teşekkürler.

SEVGİ KÖKLÜ 9. SINIF VELİSİ

 

9. sınıfta okuyan kızımız Elif geçen yıl okulumuzun aracı olduğu bir yarışmaya katıldı ve İngilizce ’deki yeterliliğini kanıtlayarak Türkiye finalisti seçilip ülkemizi temsilen Lizbon’a gitti. Döndüğünde yarışma ve proje koordinatörleri aynı zamanda Galatasaray U14 Antrenörü Elif’in İngilizce ‘deki yeterliliğinin çok iyi olduğunu hatta çoğu zaman orada diğer arkadaşlarına çevirmenlik yaptığını belirttiler. Bunları duymak bizi çok onurlandırdı. TED Isparta Kolejine teşekkür ederiz.

MEDİNE AKKAYA 9. SINIF VELİSİ

 

Oğlum Emirhan 8. Sınıf öğrencisi. Bu sene İtalya’dan değişim programıyla gelen bir arkadaş edindi. Kendisiyle çok güzel iletişim kurdu, saatlerce konuştular, birbirlerine şarkılar öğrettiler, oyunlar oynadılar. Emirhan’ı İngilizce konuşup yabancılarla çok iyi anlaşabildiğini görmek beni çok mutlu etti. Okulumuz İngilizce öğretmenlerine ve TED Isparta Koleji’ne teşekkür ederim.

EMEL ERKOÇ 8. SINIF VELİSİ

 

Kızım İdil Ülkem Diken’in aldığı İngilizce eğitimi sayesinde üniversitedeki hazırlık sınıfı öğrencilerim ve yabancı uyruklu öğretim elemanlarıyla ayrıca tatil beldelerinde turistlerle İngilizce konuşması ve bu isteği göstermesi beni çok sevindirmektedir. Bu konuda; yüksek motivasyonunu hiç kaybetmeyen ve bunu çocuklarımıza da aktarabilen başta TED Koleji İngilizce Öğretmenlerimiz ve çağdaş eğitim modellerinden dolayı TED Koleji’ne sonsuz teşekkürlerimi sunarım. ÜLKÜ DİKEN Oğlum Kaan ile İngiltere de bir parka gitmiştik. Orada kendi yaşlarında iki çocuk vardı. Onlarla konuşmaya başladı. Adlarını sordu. Oyun kurdular ve oynamaya başladılar. Oyun oynama esnasında Kaan’ın çocuklarla diyaloğu oldukça iyi devam etti ben de bu manzarayı uzaktan sessizce ve dikkatli bir şekilde izledim. Kaan kendini çok iyi ifade edebiliyor ve yaşına göre çok iyi İngilizce konuşabiliyordu. 8 yaşındaki oğlumla gurur duydum. Oğluma verdikleri emeklerle onun bu şekilde İngilizce konuşabilmesini sağlayan TED Isparta Koleji İngilizce öğretmenlerine çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

GÜLSEVİN YİĞİT

 

Küçük kızım Elis (8)çok küçük yaşlarından beri İngilizce çizgi filmler izliyordu. İzlediği çizgi filmlerdeki karakterler gibi konuşmaya çalışıyordu. Bu kelimeler öğrenmiş olduğu ilk İngilizce kelimelerdi. TED Koleji ‘nde eğitimine anasınıfında başladıktan sonra da Elis’ de ki ilgi ve istek devam etti ve yurt dışı seyahatlerimizde öğrenmiş olduğu kalıpları ve cümleleri kullanarak sorulan sorulara rahatlıkla cevap verebildi ve iletişim kurabildi. Hatta Almanya’da yaşayan kuzenine öğrenmiş olduğu İngilizce ‘yi yaz tatillerinde öğretiyor. TED koleji İngilizce öğretmenlerine kızımızın bu gelişiminden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

GİZE ACAR ERDOĞAN

 

Geçen şubat tatilinde Zehra Ceren’in teyzesini ziyaret etmek için İngiltere’ye gittik. Pek çok yer gördük ve eğlendik. Dönüşümüze yakın hediye almak için girdiğimiz şekercide şekerleri seçtikten sonra ablam ile parayı ödemeden önce Zehra Ceren’e:” Kaç pound tuttu sen sorabilir misin? dedik. O da gidip hemen” How much is it “dedi. Tezgâhtar Zehra Ceren ‘e dikkatlice bakıp şekerlerin ücretini söyledi. Satıcıya parayı uzattı, para üzerini alınca “Thank you “diye cevap verdi. Kızım henüz 8 yaşında ve göstermiş olduğu bu çaba hepimizi çok mutlu etti. Zaman içinde yavaş ancak emin adımlarla ilerliyorlar. Çünkü aynı anda pek çok şey öğreniyorlar. Tek önemli olan bu dili eğlen erek öğrenmesi. Bunu bize sağladıkları için tüm TED İngilizce öğretmenlerine teşekkür ederiz.

NESLİHAN EBRU ŞENIŞIK.

 

Oğlum Kaan Ethem (7) 1.Sınıfta TED kolejine başladı. Okula başladığı zaman hiç İngilizce bilmemesine rağmen şimdi kendini çok iyi ifade edebiliyor. Günlük yaşamında isteklerini rahatlıkla İngilizce olarak söyleyebiliyor. Tatilde İngilizce konuşan çocukların söylediklerini anlayarak gidip onlarla oyun oynuyor. Ve bizden daha iyi bir şekilde iletişim kurabiliyor. Oğlumuzun bu gelişimi için TED Isparta Koleji İngilizce öğretmenlerine sonsuz teşekkürler.

ÖZLEM-BURAK AKŞAHİN

 

İlk ve ortaokulu çok da verimli olamayan bir İngilizce eğitimi ile devlet okulunda tamamlayan kızımız Gizem TOKLU’yu 9. Sınıfta TED Isparta Koleji Özel Lisesi’ne kayıt ettirdik. Haftalık 10 saatlik İngilizce dersinin yanında almış olduğu ek İngilizce etüt ve sınava hazırlık dersleri ile kızımızın 2 yılda kaydetmiş olduğu gelişime ailecek gıpta ile bakıyoruz. Şuan kızımız Upper Intermediate seviyede bir İngilizce eğitimi alıyor. Böyle bir seviye artışını daha önceki yıllarda hayal bile edemezdik oysaki. Emeği geçen herkese saygılarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

FATİME TOKLU 12. SINIF ÖĞRENCİ VELİSİ

 


ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk Köşesi

BAĞLANTILAR

Türk Eğitim Derneği 85. Yıl Tanıtım Filmi Ted Üniversitesi İktisadi İşletmesi Ted Mem Genç MeşaleOkul Bilgi Sistemi Ted Öğrenci Bilgi Sistemi Bilişim Teknolojileri Dersi Portalı TED Isparta Koleji Dijital Kütüphane